Váš košík

Zavolajte nám: +421 910 519 999

Nakúpte nad 70€ a dostanete od nás poštovné ZADARMO

Správne umývanie vlasov.

Ako si správne umývať vlasy

Nesprávne umývanie vlasov môže škodiť nie len vlasom ale aj vlasovej pokožke. Vlasy by sa mali v prvom rade umývať sprchou, aby voda stekala spolu s prípravkami vo vlasoch smerom dolu, a v druhom rade v miernom záklone, nie v predklone. Je dobré mať silnejší prúd a mierne teplú vodu.

 

Množstvo šampónu by nemalo byť veľké, maximálne ako vlašský orech. Pri hustejšej konzistencií šampónu, dávame menšie množstvo. Ak šampón menej pení, pridávame vodu, nie viac šampónu. 

Umývame vlasovú pokožku končekmi prstov akoby jemným masírovaním. Nikdy neškriabeme nechtami kožu.

Je správne ak sa používa na domácu starostlivosť profesionálna vlasová kozmetika. Možno sa bude zdať investícia začiatkom väčšia, no kozmetika dlhšie vydrží, a uvidíte, že Vaše vlásky Vám to naozaj oplatia.

 Profesionálne vlasové produkty neobsahujú po väčšine silikóny, ktoré obalujú Vaše vlasy, zaťažujú, no hlavne nevpúšťajú dovnútra žiadne hydratačné zložky. Vlasy pod touto ťarchou dosť trpia, a tým aj vlasová pokožka a s ňou spojené viaceré možné kožné problémy. Oslabujú optimálne prostredie vlasovej pokožky a tým ohrozuju zdravý rast. 

Ďalšími zložkami, ktorými sa profesionálne vlasové produkty vyhýbajú sú sulfáty, ktoré patria k najdráždivejším zložkám a tým oslabujú vlasové folikuly, čím môže byť spôsobené lámanie vlasov. Parabény, konzervanty, ktorým je dobré sa radšej zďaleka vyhnúť (najčastejšie metylparabén, propylparabén). 

Pri výbere domácej vlasovej kozmetiky pozerajte radšej na obsah s prírodnými esencionálnymi olejmi ako na systetickú parfumáciu, ktorá Vám môže spôsobiť aj rôzne alergické reakie.

Tak, ako dlho sa umývajú vlasy šampónom, dvakrát dlhšie by sa mali zmývať  vodou. Aplikovanie kondicionéru má za následok dobré uzatvorenie vlasového vlákna, a mali by ste ho zaradiť do vašej starostlivosti o Vaše vlasy. Všetky oplachové vlasové produkty je dobré poriadne zmyť pod tečúcou vodou, aby na vlasoch neostali zvyšky, ktoré by Vám mohli spôsobiť napríklad aj veľké uzlenie alebo aj zlepenie.

Na záver je ešte dobré pripomenúť, že ak máte problematickú vlasovú pokožku, najlepšie je ihneď po umytí vysusiť vlasy fénom, aby pokožka nebola vo vlhkom prostredí, ktoré je dobré na množenie sa baktérií. Aby nevznikali šupiny na vlasovej pokožke. 

 Zdravé vlasy sú aj Vaša vizitka. 

Text a foto: Zuzi Čelechovská 

 

#vlasy #vlasykorunakrasy #zdravie #krasa #profesionalnakozmetika #esencionalneoleje #pokozka #voda #umyvanievlasov #vasevlasky

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Poštovné ZADARMO

Nakúpte nad 70€ a dostanete od nás poštovné ZADARMO

EXPRESNÁ doprava

Našou expresnou dopravou ku Vám objednávka príde čo najskôr do 3 pracovných dní.

Záruka spokojnosti

U nás nájdete len originál produkty od oficiálneho distribútora, ktoré sú netestované na zvieratách a vhodné pre alergikov.

100% Bezpečie platby

U nás Vám zabezpečujeme najbezpečnejšiu formu platby kartou!

Získajte od nás 10% zľavu na nákup

Pridajte sa do nášho odberu noviniek, špeciálnych ponúk a zliav!

Ďakujeme. Ako odmenu od nás ste obdržali 10% zľavový kupón na nákup.

Získajte od nás 10% zľavu na nákup