Váš košík

Zavolajte nám: +421 910 519 999

Nakúpte nad 70€ a dostanete od nás poštovné ZADARMO

Starostlivosť o vlasy

Starostlivosť o vlasy. U každého je starostlivosť o vlasy iná, čo platí pre jedny vlásky, nemusí platiť pre druhé, každé vlásky sú jedinečné. 

Ako na tie Vaše vlásky? 
Moje odporúčania budú jemne spojené aj s lunárnym kalendárom, každý kaderník je iný a má inú prax, inú skúsenosť. O vlasoch písala aj americká astrologička Linda Goodmanová, a mnichovský kaderník George Hirschbolze pracoval podľa fáz Mesiaca 15 rokov. Moje skúsenosti s Lunou rada odovzdávam svojim klientkám, a využíva ich naozaj väčšina. “

Rozlišujeme tieto typy vlasov: 

Farbené alebo zasvetľované – na tieto vlásky je odporúčaná kozmetika s optimálnym pH, ktoré napomáha k odstráneniu mazu a nečistôt z vlasov, zatiaľ čo minimalizuje vymývanie farby. Odporúčam bez obsahu sulfátov a šetrné k farbeným vlasom, ktoré poskytuje intenzívnu dávku hydratácie a zároveň ich šetrne umýva a predchádza vyblednutiu farby a zaisťuje tak jedinečnú ochranu farby. 

Extra tip: https://vasevlasky.sk/e-shop/guy-tang-mydentity-myconfidant-sampon-2/

Tip: https://vasevlasky.sk/e-shop/malibu-hydrate-color-wellness-collection-hydratacna-vlasova-starostlivost-pre-farbene-vlasy/

Kedy farbiť/odfarbovať vlasy – vhodný čas je keď je Luna vo Vodnárovi ( vlas sa nepoškodí) neuškodí ani Lev, Panna a Váhy. 

Poškodené – Tu je nutné používať naozaj profesionálnu kozmetiku, určenú na domáce použitie, napomáhajúce obnoviť a zaceliť kutikulu. Znížiť tak lámavosť vlasov a rozstrapkaniu končekov. Produkty, ktoré dokážu opraviť narušené disulfidové väzby vnútri vlasu, vďaka čomu dochádza k rýchlej obnove aj chemicky poškodených vlasových vlákien. 
Tip:
https://vasevlasky.sk/e-shop/alterna-caviar-bond-repair-duo-sada/

Lunárny tip – slabé, jemné a poškodené vlasy striháme 3dni po Nove alebo 3 dni pred Splnom. Strihanie v Panne Vám vie naozaj dlho vydržať dobrý strih. 

Suché – pre suché vlásky sú výborné hydratačné šampóny, masky aj kondicionéry. Odporúčam sa poobzerať aj po stylingových bezoplachových produktov, určené na suché vlásky. Proteínové, kolagénové, keratínové. 
Tip: https://vasevlasky.sk/e-shop/alterna-caviar-moisture-sada/

Tip: https://vasevlasky.sk/e-shop/maria-nila-head-hair-heal-sampon/

Lunárny tip– neumývať vlásky v Rybe 

Mastné

 – používať jednoznačne produkty bez silikónov! Veľmi dôležité je aj používať kondicionér, rovnakej kvality, nazaťažujúci vlas. Po umývaní vysušiť fénom, aspoň vlasovú pokožku. Neumývať často, ani málo. Optimum 2-3krát týždenne. Veľkým pomocníkom na oddialenie umývania vedia byť kvalitné suché šampóny.
Extra tip: https://vasevlasky.sk/e-shop/guy-tang-mydirtyside-spray-170g/
Nechať vlasy aj “dýchať”, obmedziť časté dotýkanie sa vlasov a vyhýbať sa prašnému prostrediu.

Krepovité – vlnité – opäť vhodná a odporúčaná šetrná kozmetika, zakončená bezoplachovým stylingom. “Pre tých trpezlivejších naozaj odporúčam metódu “Curlygirl” 

Extra tip: https://vasevlasky.sk/e-shop/olaplex-n6-bond-smoother/

Lunárny tip: Podporiť vlny môžete strihaním sa v Baranovi, Levovi. 

*Pozor, ak by sme strihali v Býkovi, vlasy budú ježaté!

Jemné vlasy bez objemu – Používajte primerané množstvo šampónu, ktorý je určený na objem rovnako tak aj kondicionér, ktorý aplikujte len do dĺžok vlasov, aby nedochádzalo k zaťažovaniu vlasu pri korienku. * Objem Vám pomôžu dosiahnuť aj stylingové produkty, určené na vlasy bez objemu, ktoré vlasy obalia jemným mikrofilmom, čím sa jednotlivé vlasy od seba oddelia a zosilnejú. Vlasy sa tak nezlepia a zachovajú si prirodzený pohyb. 

* Konečná úprava by mala byť zahrnutá vysušením fénom v predklone aj za pomocí okrúhlej kefy 

Tip: https://vasevlasky.sk/e-shop/maria-nila-pure-volume-sampon-350ml/

Extra tip:

Lunárny tip– Pre väčší objem a kvalitu vlasu je veľmi vhodné strihať v Levovi, po roku sa ukáže nie len hustota ale aj sila vlasu. Lev je hriva, ale pozor aj časom mierne zvlnenie 🙂 

*Tiež môžeme použiť informáciu z poškodených vlasov – vlasy striháme 3dni po Nove a 3dni pred Splnom.

Problémy s lupinami – tu sa treba zamerať na vhodnú starostlivosť o vlasovú pokožku. Lupiny bývajú suché a mastné. 

Suché lupiny sa vedia zredukovať správnou kozmetikou určenou na lupiny

Mastné lupiny potrebujú väčšinou píling pokožky, pretože sa zvyknú tzv prilepiť k pokožke hlavy a ťažšie sa ich odstraňuje. Veľmi dôležitá je správna a zdravá životospráva. 

Lunárny tip: nikdy neumývajte vlasy v Rybách. Ryby majú šupiny, preto tvoria lupiny! 

Doporučujem vyskúšať produkty spojené s rozmarínom, kvapnúť 3kvapky esencionálneho oleja rozmarín, mäta alebo levanduľa do šampónu. Pozor na oči.

 

Zuzi Čelechovská haircolorist

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Poštovné ZADARMO

Nakúpte nad 70€ a dostanete od nás poštovné ZADARMO

EXPRESNÁ doprava

Našou expresnou dopravou ku Vám objednávka príde čo najskôr do 3 pracovných dní.

Záruka spokojnosti

U nás nájdete len originál produkty od oficiálneho distribútora, ktoré sú netestované na zvieratách a vhodné pre alergikov.

100% Bezpečie platby

U nás Vám zabezpečujeme najbezpečnejšiu formu platby kartou!

Získajte od nás 10% zľavu na nákup

Pridajte sa do nášho odberu noviniek, špeciálnych ponúk a zliav!

Ďakujeme. Ako odmenu od nás ste obdržali 10% zľavový kupón na nákup.

Získajte od nás 10% zľavu na nákup