Starostlivosť o vlasy. U každého je starostlivosť o vlasy iná, čo platí pre jedny vlásky, nemusí platiť pre druhé, každé vlásky sú jedinečné. 

Ako na tie Vaše vlásky, Vám poradí vlasová koloristka Zuzana Čelechovská Hairsalon Bratislava. “Moje odporúčania budú jemne spojené aj s lunárnym kalendárom, každý kaderník je iný a má inú prax, inú skúsenosť. O vlasoch písala aj americká astrologička Linda Goodmanová, a mnichovský kaderník George Hirschbolze pracoval podľa fáz Mesiaca 15 rokov. Moje skúsenosti s Lunou rada odovzdávam svojim klientkám, a využíva ich naozaj väčšina. “

Rozlišujeme tieto typy vlasov: 

Farbené alebo zasvetľované – na tieto vlásky je odporúčaná kozmetika s optimálnym pH, ktoré napomáha k odstráneniu mazu a nečistôt z vlasov, zatiaľ čo minimalizuje vymývanie farby. Odporúčam bez obsahu sulfátov a šetrné k farbeným vlasom, ktoré poskytuje intenzívnu dávku hydratácie a zároveň ich šetrne umýva a predchádza vyblednutiu farby a zaisťuje tak jedinečnú ochranu farby. 

Extra tip: https://vasevlasky.sk/e-shop/guy-tang-mydentity-myconfidant-sampon-2/

Tip: https://vasevlasky.sk/e-shop/malibu-hydrate-color-wellness-collection-hydratacna-vlasova-starostlivost-pre-farbene-vlasy/

Kedy farbiť/odfarbovať vlasy – vhodný čas je keď je Luna vo Vodnárovi ( vlas sa nepoškodí) neuškodí ani Lev, Panna a Váhy. 

IMG_5899.jpeg

Poškodené – Tu je nutné používať naozaj profesionálnu kozmetiku, určenú na domáce použitie, napomáhajúce obnoviť a zaceliť kutikulu. Znížiť tak lámavosť vlasov a rozstrapkaniu končekov. Produkty, ktoré dokážu opraviť narušené disulfidové väzby vnútri vlasu, vďaka čomu dochádza k rýchlej obnove aj chemicky poškodených vlasových vlákien. 
Tip:
https://vasevlasky.sk/e-shop/alterna-caviar-bond-repair-duo-sada/

Lunárny tip – slabé, jemné a poškodené vlasy striháme 3dni po Nove alebo 3 dni pred Splnom. Strihanie v Panne Vám vie naozaj dlho vydržať dobrý strih. 

IMG_5107.jpeg

Suché – pre suché vlásky sú výborné hydratačné šampóny, masky aj kondicionéry. Odporúčam sa poobzerať aj po stylingových bezoplachových produktov, určené na suché vlásky. Proteínové, kolagénové, keratínové. 
Tip: https://vasevlasky.sk/e-shop/alterna-caviar-moisture-sada/

Tip: https://vasevlasky.sk/e-shop/maria-nila-head-hair-heal-sampon/

Lunárny tip– neumývať vlásky v Rybe 

IMG_6310.jpeg

Mastné

 – používať jednoznačne produkty bez silikónov! Veľmi dôležité je aj používať kondicionér, rovnakej kvality, nazaťažujúci vlas. Po umývaní vysušiť fénom, aspoň vlasovú pokožku. Neumývať často, ani málo. Optimum 2-3krát týždenne. Veľkým pomocníkom na oddialenie umývania vedia byť kvalitné suché šampóny.
Extra tip: https://vasevlasky.sk/e-shop/guy-tang-mydirtyside-spray-170g/
Nechať vlasy aj “dýchať”, obmedziť časté dotýkanie sa vlasov a vyhýbať sa prašnému prostrediu.

Krepovité – vlnité – opäť vhodná a odporúčaná šetrná kozmetika, zakončená bezoplachovým stylingom. “Pre tých trpezlivejších naozaj odporúčam metódu “Curlygirl” 

Extra tip: https://vasevlasky.sk/e-shop/olaplex-n6-bond-smoother/

Lunárny tip: Podporiť vlny môžete strihaním sa v Baranovi, Levovi. 

*Pozor, ak by sme strihali v Býkovi, vlasy budú ježaté!

Jemné vlasy bez objemu – Používajte primerané množstvo šampónu, ktorý je určený na objem rovnako tak aj kondicionér, ktorý aplikujte len do dĺžok vlasov, aby nedochádzalo k zaťažovaniu vlasu pri korienku. * Objem Vám pomôžu dosiahnuť aj stylingové produkty, určené na vlasy bez objemu, ktoré vlasy obalia jemným mikrofilmom, čím sa jednotlivé vlasy od seba oddelia a zosilnejú. Vlasy sa tak nezlepia a zachovajú si prirodzený pohyb. 

* Konečná úprava by mala byť zahrnutá vysušením fénom v predklone aj za pomocí okrúhlej kefy 

Tip: https://vasevlasky.sk/e-shop/maria-nila-pure-volume-sampon-350ml/

Extra tip:

Lunárny tip– Pre väčší objem a kvalitu vlasu je veľmi vhodné strihať v Levovi, po roku sa ukáže nie len hustota ale aj sila vlasu. Lev je hriva, ale pozor aj časom mierne zvlnenie 🙂 

*Tiež môžeme použiť informáciu z poškodených vlasov – vlasy striháme 3dni po Nove a 3dni pred Splnom.

Problémy s lupinami – tu sa treba zamerať na vhodnú starostlivosť o vlasovú pokožku. Lupiny bývajú suché a mastné. 

Suché lupiny sa vedia zredukovať správnou kozmetikou určenou na lupiny

Mastné lupiny potrebujú väčšinou píling pokožky, pretože sa zvyknú tzv prilepiť k pokožke hlavy a ťažšie sa ich odstraňuje. Veľmi dôležitá je správna a zdravá životospráva. 

Lunárny tip: nikdy neumývajte vlasy v Rybách. Ryby majú šupiny, preto tvoria lupiny! 

Doporučujem vyskúšať produkty spojené s rozmarínom, kvapnúť 3kvapky esencionálneho oleja rozmarín, mäta alebo levanduľa do šampónu. Pozor na oči.

IMG_6312.jpeg
IMG_6314.jpeg
IMG_6317.jpeg

Zanechať komentár